The smart Trick of بیماری سل و درمان That Nobody is Discussing

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اطلاعاتی درباره بیماری سل؛ علائم و درمان دارویی آن” لغو پاسخ

اگر شما بیماری سلیاک مقاوم دارید، ممکن است علائم شدید داشته‌باشید یا علائم شما ممکن است کاهش‌یابد، اما پس از مدتی دوباره عود کند. در هر صورت، التهاب روده‌ی کوچک شما بهبود نمی‌یابد. در این حالت، احتمالا به ارزیابی بیشتر در یک مرکز تخصصی نیاز دارید. بیماری سلیاک مقاوم می‌تواند کاملا جدی باشد و در حال حاضر هیچ درمان اثبات‌شده‌ای برای آن وجود‌ندارد.

مجله سلامت دکترتو بیماری هر آنچه که باید درباره بیماری سلیاک بدانید

عده بسیاری از افراد درگیر بیماری آسم هستند؛ اما این موضوع اصلا نگران‌کننده نی...

خنده داره واقعا حداقل به فامیلیشون توجه میکردی بعد میگفتی عر...

سل می‌تواند تبدیل به یک بیماری مزمن شده و باعث زخم‌های گسترده در نرمه فوقانی ریه‌ها شود. قسمت فوقانی ریه‌ها بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گریند.[۱۱] دلیل آن به‌طور کامل روشن نیست.[۱] شاید قسمت فوقانی ریه‌ها به دلیل جریان هوای بهتر[۱] یا خروجی ضعیف غدد لنفاوی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.[۱۱] خارج ریوی[ویرایش]

● این داروهای خاص می‌توانند بر کبد تأثیر بگذارند، بنابراین افرادی که داروهای سل مصرف می‌کنند باید از علائم آسیب کبدی آگاه باشند، مانند:

منبع: برترین ها برچسب‌ها: بیماری خود ایمنی بیماری لوپوس لوپوس آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در درمان سلیاک و کنترل بیماری موثر است اجتناب از گلوتن است.

البته گاهی اوقات در کشت ادرار، هیچ نوع باکتری‌ قابل مشاهده نیست و همین موضوع، مشخصه سل مثانه است.

به‌طور معمول، این افراد به دلیل آلوده بودن به اچ‌آی‌وی و ابتلا به ایدز گرفتار سل می‌شوند.[۷] بیش از ۹۰٪ موارد بیماری و مرگ ناشی از سل در کشورهای در حال توسعه رخ می‌دهد، کشورهایی که %۷۵ موارد بیماری در آن‌ها به فعال‌ترین گروه سنی به لحاظ اقتصادی یعنی ۱۵ تا ۵۴ سالگی تعلق دارد. در این کشورها یک فرد بزرگسال مبتلا به سل به‌طور متوسط ۳ الی ۴ ماه قادر به کار کردن نبوده و لذا۲۰ تا ۳۰٪ درآمد سالانه خانواده وی از دست می‌رود. با مرگ چنین فردی به‌طور متوسط ۱۵ سال درآمد خانواده به‌طور یکجا از بین خواهد رفت. بیماری سل که بزرگترین علت مرگ ناشی از بیماری‌های عفونی تک‌عاملی است حتی بیش‌تر از ایدز، مالاریا و سرخک، دارای مرتبه دهم در بار جهانی بیماری‌هاست و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ همچنان بیماری سل چه علائمی دارد جایگاه کنونی خود را حفظ کند یا تا رتبه هفتم بالا رود.[۸]

بیماری سلیاک خطرناک نیست. تنها نیاز به پیگیری در درمان دارد. اگر بیماری سلیاک دارید، نیاز به پیگیری پزشکی دارید تا مطمئن شوید علائم شما به یک رژیم غذایی بدون گلوتن پاسخ داده است یا نه. پزشک همچنین می‌خواهد مطمئن شود که شما به نیاز برای حفظ رژیم غذایی طی زندگیتان باور دارید. پزشک با کمک آزمایش خون پاسخ شما به درمان را ارزیابی می‌کند. نتایج این آزمایشات که عمدتا به عنوان راهی برای تشخیص بیماری سلیاک طراحی شده‌اند، معمولا هنگامی که شما به مدت ۶ تا ۱۲ ماه غذای بدون گلوتن مصرف کنید، منفی می‌شوند.

برای ترمیم بینی می توان از تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرد؟

چالش مسائل ریاضی؛حل مسائل محاسبه ریاضی ساده اما بعضی مواقع چالشی!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *